026f50ecd8df353320cbd34194bbf39b
Tel. kontakt pro obecné dotazy +420 723 681 273 Tel. kontakt pro dotazy k produktům +420 732 790 599

MANDLOVÝ OLEJ, 100 ML

Kód: 6513
179 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.9.2019

PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL

Rostlinný, za studena lisovaný olej. Rostlinné oleje jsou nazývány tekutým světlem. Jsou zásobárnou energie a mnoha jedinečných látek a živin. Použití jako surovina.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Za studena lisovaný mandlový olej patří mezi nejcennější rostlinné oleje. Olej je získáván ze sladkých mandlí, což jsou jádra ve skořápce plodu mandloně obecné (Prunus Dulcis). Před dozráním má plod mandloně zelenou barvu, zralý plod hnědou barvu. Tento hnědý plod se musí rozlousknout a až poté získáváme vyloupaná jádra, která se zpracovávají. Mandloň obecná původně pochází z Číny, odkud se šířila dále, např. do Egypta. V současnosti se pěstuje v teplých oblastech Středozemí, daří se jí především ve vinařských oblastech. Zaujme svými bílými až růžovými okrasnými květy a dorůstá do 6 metrů.

Z hlediska výživy je mandlový olej považován za hodnotnou surovinu pro svůj laboratorně potvrzený obsah vitamínu E a K. Ve stravě určitě také doplní esenciální (nenasycené) mastné kyseliny – obsah nenasycené kyseliny olejové přes 70 %, nenasycené kyseliny linolové 25 %.

Mezi ostatními rostlinnými oleji má jedinečné postavení, a to pro svoji nejjemnější a nejšetrnější strukturu. Uvádí se, že touto strukturou je velmi podobný lidské pokožce. K posílení elasticity kůže se používá především v těhotenství při masírování bříška nebo partií, které mají tendenci se zvětšovat.

Nejvíce opomíjený je mandlový olej v péči o vlasy, jeho účinky na vlasy znali již ve starověku. Je možné vytvořit si mandlový vlasový zábal alespoň 2× měsíčně. Kávovou sedlinu, kakaové slupky a mleté ovesné vločky můžeme smíchat s mírně ohřátým mandlovým olejem a udělat vlasový zábal pro suché, kudrnaté vlasy se sklonem ke krepatění. Na tělové partie je mandlový olej často používán při aromaterapeutických masážích. V kombinaci s BEWIT esenciálním olejem ho můžete využít také místo pleťového krému.

Použití jako surovina.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Český botanický název: Mandloň obecná
Anglický název: Almond oil
Latinský název: Prunus Amygdalus Dulcis Oil
Země původu: Maroko